Facebook

Bursztynek - Żłobek w Odolionie

Bursztynek - Żłobek w Odolionie

O nas


Żłobek Samorządowy Bursztynek powstał z inicjatywy Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski Pana Andrzeja Olszewskiego i Rady Gminy Aleksandrów Kujawski. Inwestycja ta mogła być zrealizowana dzięki pozyskanym przez Gminę funduszom z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu "Maluch +2018” oraz środkom pozyskanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 z Osi 6 oraz z budżetu Gminy.

Do naszego żłobka uczęszcza trzydzieści dwoje dzieci do dwóch szesnastoosobowych grup w wieku od dwudziestego tygodnia życia do trzech lat. W nowoczesnych, kolorowych i bezpiecznych salach dzieci odkrywają świat i siebie, rozwijarazem umiejętność współpracy w grupie.

Żłobek czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.30-16.30 Dzieci otrzymują cztery posiłki dziennie: śniadanie, zupa, drugie danie, podwieczorek. Dzieci uczestniczą w zajęciach dodatkowych:

  • rytmika (12 godz w m-cu),
  • logopedia (10 godz w m-c),
  • zajęcia z psychologiem – 6 godz. (w tym konsultacje z rodzicami dotyczące m.in. metod wychowawczych, pracy z dzieckiem).