Facebook

Bursztynek - Żłobek w Odolionie

Bursztynek - Żłobek w Odolionie

Babcia za Dziadka, Dziadek za Babcię….. czyli świętowanie w żłobku Bursztynek


Babcia i dziadek to słowa, które kojarzą się z miłością, szczęściem i zawsze czymś pysznym. Nikt tak nie rozpieszcza dzieci, jak dziadkowie. Dlatego dzieci ze Żłobka Samorządowego Bursztynek w Odolionie zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Dziadkowie tłumnie przybyli do żłobka, aby celebrować ten dzień ze swoimi wnukami. Dzieci chętnie wytańczyły i wyśpiewały życzenia, natomiast pracownicy żłobka przygotowali dla gości przedstawienie pt.”Rzepka” J.Tuwima, które zostało docenione gromkimi brawami. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Pan Andrzej Olszewski Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski, który wraz z życzeniami przekazał dla naszych gości piękny tort z dedykacją dla wszystkich babć i dziadków. Dużą atrakcją i radością dla wszystkich bez względu na wiek, była wizyta dwóch Myszek – Mickey i Minnie. Myszki porwały naszych gości do wspólnej zabawy, a następnie chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Dziadkowie mieli okazję do zwiedzenia żłobka, dzieci chętnie oprowadzały dziadków po salach, pokazując ulubione zabawki, miejsce odpoczynku czy zajęć. Nie ma świętowania bez prezentów, dlatego dzieci wręczyły upominki – autorskie kalendarze i medale dla najlepszych babć i dziadków. To były wyjątkowe dwa dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania.

Zapraszamy do galerii zdjęć ;)

Czytaj więcej

W żłobku Bursztynek pod choinką znalazło się urządzenie ratujące życie LifeVac


Z wielką radością informujemy, że Fundacja PKO BP ufundowała i przekazała do Żłobka Samorządowego Bursztynek w Odolionie urządzenie ratujące życie w przypadkach zadławienia i zakrztuszenia – LifeVac. Starania o pozyskanie tego urządzenia podejmowaliśmy od kiedy pojawiło się na polskim rynku. Żłobek to miejsce, gdzie zadławienia i zakrztuszenia są częste, a pierwsza pomoc bardzo trudna do przeprowadzenia. LifeVac to urządzenie nieinwazyjne, bezpiecze a przede wszystkim skuteczne w swoim działaniu, co potwierdzają przeprowadzone testy oraz certyfikaty. Urządzenie jest rekomendowane przez Krajowego Konsultanta Ratownictwa Medycznego. Mechanizm działania LifeVac opiera się na zassaniu ciała obcego z dróg oddechowych. Urządzenie LifeVac wytwarza niemal 10-krotnie większe ciśnienie niż manewr Heimlicha oraz niemal 6-krotnie większe ciśnienie niż to powstające podczas uciskania klatki piersiowej. Nie stwarza przy tym zagrożenia złamania żeber lub innych uszkodzeń ciała.
W dniu 21 grudnia podczas spotkania w żłobku Bursztynek urządzenie LifeVac przekazała Pani Magdalena Gębska-Adamczyk Dyrektor Banku PKO BP Oddział w Aleksandrowie Kujawskim. Urządzenie LifeVac znacząco wzmocni poczucie bezpieczeństwa wszystkich przebywających w żłobku Bursztynek. Serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej