Facebook

Bursztynek - Żłobek w Odolionie

Bursztynek - Żłobek w Odolionie

Święto Dyni


Święto Dyni – królowej jesiennych warzyw było okazją do poznania i posmakowania przez naszych żłobkowiczów różnych odmian tego zdrowego warzywa oraz zaskakujących zabaw pod hasłem – zdrowo i wesoło. Święto obchodziliśmy cały tydzień. Jeden dzień nie zmieściłby tak wielu atrakcji przygotowanych przez żłobkowe ciocie. Rozpoczęło się od przygotowywania dyniowych dekoracji. Tutaj prym wiodła grupa starszaków wespół z rodzicami. W grupie maluchów odbyło się wspólne pieczenie ciasta dyniowego. Efekt pracy tak wielu pomocników był zaskakująco pyszny. Obowiązkową pozycją podczas Święta Dyni była zupa dyniowa. GPU Algawa spisała się na medal, bo zupa dyniowa przez nich przygotowana wszystkim bardzo smakowała. Dzieci wykonywały też dyniowe prace plastyczne a w przerwach były dyniowe tańce połamańce. Nie zabrakło również konkurencji sportowych. Dzieci z wielkim entuzjazmem pokonywały slalom dyniowy oraz mocno kibicowały sobie nawzajem przy dyniowych kręglach. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci była projekcja cieni dyniowych oraz świecące się w ciemności dynie. Całość świętowania zwieńczona została pamiątkową sesją fotograficzną – oczywiście dyniową. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganiozwaniu atrakcji. Zapraszam do galerii zdjęć ;)

Czytaj więcej

Pierwsi absolwenci żłobka


Koniec sierpnia to wyjątkowy czas pożegnania najstarszych dzieci żłobkowych, które od września rozpoczynają nowy etap w przedszkolu. Ostatnim wspólnym chwilą, oprócz zabawy, towarzyszyły podziękowania, wzruszenia i uściski. Dzieci otrzymały pamiątkowy kolaż zdjęć ze wspólnie przeżytych chwil w żłobku oraz dyplomy i słodkości. Pani Marta Mucha Dyrektor Żłobka podziękowała rodzicom za zaangażowanie w życie żłobka oraz zaufanie i życzliwość natomiast dzieciom życzyła wspaniałych wychowawców oraz sympatycznych koleżanek i kolegów. Całość zakończono słodkim poczęstunkiem. Zapraszamy do galerii zdjęć ;)

Czytaj więcej

Aktualności rekrutacyjne


W związku z dużą ilością wniosków o przyjęcie dzieci do żłobka Bursztynek w Odolionie Dyrektor Żłobka informuje, że posiedzenie komisji kwalifikacyjnej odbędzie się w dniu 4 lipca br. Rodzice, którzy złożyli wnioski - zgłosenia dziecka do żłobka zostaną telefonicznie poinformowani o wynikach rekrutacji.

Czytaj więcej

Święto Rodziny Żłobka Bursztynek w Odolionie


07 czerwca br. w żłobku samorządowym Bursztynek w Odolionie odbyło się Święto Rodziny. W połączonym święcie wszystkich mam, tatusiów oraz dzieci uczestniczyło ponad 70 osób, w tym starsze rodzeństwo naszych milusińskich oraz ich najbliżsi. Swoją obecnością uroczystość zaszczyciła  Pani Malwina Andrusiak Zastępca Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski. Dzieci miło zaskoczyły rodziców przygotowanym krótkim programem artystycznym, w którym nie zabrakło wierszyków oraz piosenek i rymowanek. Nad wszystkim czuwały panie opiekunki oraz nauczyciel rytmiki. Rodzice zostali obdarowani laurkami oraz ręcznie robionymi przez dzieci upominkami. Każdy z uczestników mógł skorzystać z oryginalnej fotobudki - pomysłu i wykonania jednego z rodziców  - i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Po części artystycznej dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w konkurencjach sportowo-plastycznych przygotowanych przez panie opiekunki m.in. wyścig wózków, slalom z jajkiem, rzut do celu, kręgle. Rodzice wraz z dziećmi mogli nauczyć się robić wielkie bańki mydlane oraz pomalować bardzo duży kartonowy domek. Dzięki uprzejmości jednego z rodziców na placu zabaw stanął dmuchany zamek ze zjeżdżalnią dla dzieci. Natomiast na dużej sali przez cały czas trwania uroczystości czekał poczęstunek. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale z uroczystości oraz piłki. Słowa serdecznych podziękowań należą się rodzicom, którzy z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie święta oraz czuwali nad jego przebiegiem. Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości.

Czytaj więcej
  • 1
  • 2