Facebook

Bursztynek - Żłobek w Odolionie

Bursztynek - Żłobek w Odolionie

W żłobku Bursztynek każdy dzień jest jak Dzień Dziecka


Tym razem nie 1 czerwca lecz 3 czerwca w żłobku Bursztynek słychać było głośne „Dzień Dziecka, dziecka dzień”, który obfitował w wiele wspaniałych zabaw i wydarzeń. Wszystkie dostarczyły dzieciom duuużo radości. Były zabawy ruchowe z balonami i bańkami, tańce, śpiewy przy wesołej muzyce,a największą atrakcją było zobaczenie wozu strażackiego z bliska i pokaz kurtyny wodnej wykonany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Odolionie. Dzieci ze żłobka Bursztynek znają pracę strażaków. W maju, w żłobku odbyło się wiele ciekawych zajęć poświęconych ich pracy, dlatego spotkanie ze strażakami to była to dla nich wielka radość.

Zapraszamy do galerii zdjęć ;)

 

 

Czytaj więcej

Aktualności rekrutacyjne


W związku z licznymi zapytaniami uprzejmię informuję, że w tym tygodniu planowane jest posiedzenie Komisji Kwalifikacyjnej, która rozpatrzy wszystkie karty zgłoszeniowe dzieci do żłobka. Komisja stworzy listę rankingową i określi listę dzieci przyjętych do żłobka od 01 września 2024 roku. Do 14 czerwca dyrektor żłobka skontaktuje się telefonicznie z rodzicami dzieci, które zostały przyjęte do żłobka i ustali dalsze spotkania informacyjne i adaptacyjne. Pozostali rodzice będą informowani o wynikach rekrutacji w dalszej kolejności.                                                                                

mgr Marta Mucha dyrektor Żłobka Samorządowego Bursztynek

Czytaj więcej

Babcia za Dziadka, Dziadek za Babcię….. czyli świętowanie w żłobku Bursztynek


Babcia i dziadek to słowa, które kojarzą się z miłością, szczęściem i zawsze czymś pysznym. Nikt tak nie rozpieszcza dzieci, jak dziadkowie. Dlatego dzieci ze Żłobka Samorządowego Bursztynek w Odolionie zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Dziadkowie tłumnie przybyli do żłobka, aby celebrować ten dzień ze swoimi wnukami. Dzieci chętnie wytańczyły i wyśpiewały życzenia, natomiast pracownicy żłobka przygotowali dla gości przedstawienie pt.”Rzepka” J.Tuwima, które zostało docenione gromkimi brawami. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Pan Andrzej Olszewski Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski, który wraz z życzeniami przekazał dla naszych gości piękny tort z dedykacją dla wszystkich babć i dziadków. Dużą atrakcją i radością dla wszystkich bez względu na wiek, była wizyta dwóch Myszek – Mickey i Minnie. Myszki porwały naszych gości do wspólnej zabawy, a następnie chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Dziadkowie mieli okazję do zwiedzenia żłobka, dzieci chętnie oprowadzały dziadków po salach, pokazując ulubione zabawki, miejsce odpoczynku czy zajęć. Nie ma świętowania bez prezentów, dlatego dzieci wręczyły upominki – autorskie kalendarze i medale dla najlepszych babć i dziadków. To były wyjątkowe dwa dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania.

Zapraszamy do galerii zdjęć ;)

Czytaj więcej